Dažnoje pamokoje naudojame planšetinius kompiuterius. Čia nuolat atnaujinama informacija apie nemokamas programėles pamokoms (ir ne tik muzikos mokytojams)
Rhythm Trainer
Ritmo treniruoklis. Galite pasirinkti skirtingo sudėtingumo ritmus. Išklausome ritmą, vėliau jį atkartojame tapšnodami telefono ar planšetinio kompiuterio ekraną. Atrodo lengva? Pabandykite ir nustebsite kokio tikslumo reikia!
NoteWorks
Labai smagi programėlė išmokti natas tiek penklinėje, tiek klaviatūroje, tiek įprastais natų pavadinimais, tiek raidiniais. Keli greičio lygiai. Bet natas jau reikia įsiminti visas.
Learn Music Notes
Natų mokymo programėlė patiems mažiausiems. Natas mokoma palaipsniui, po kelias. Reikia įsiminti natas penklinėje. Galima mokytis įprastais pavadinimais arba raidiniais.
Perfect Piano Real Piano
Dvi puikios programėlės išmokti groti fortepijonu. Tiek Realus Pianinas tiek Perfect Piano turi funkcijas, kuomet galime pasirinkti, kad rodytų įprastus natų pavadinimus, raidinius pavadinimus ar visiškai jų nerodytų. Programa Realus Pianinas leidžia įrašyti savo grojimą į telefono ar planšetinio kompiuterio atmintį ir pačiam pasiklausyti savo grojimą. Išgirdę įrašą mokiniai išgirsta savo klaidas, nes patys grodami klaidas ne visada pastebi.
Song Maker
Programėlė muzikos komponavimui. Dirbdami programėle naudojame ne natas, o jau paruoštus audio gabaliukus. Smagumas tame, kad reikia suderinti keletą tiek ritmiškai, tiek tembriškai skirtingų takelių. Juos miksuoti. Gautą rezultatą galima išssisaugoti ir panaudoti- pvz. telefono skambėjimo melodijai.
Metronome
Turbūt visi žino kaip naudotis metronomu. Aš su mokiniais įtvirtinu tempų pavadinimus, dainuojame dainas naudodamiesi metronomu ir keisdami tempus. Taip pat puiki priemonė išgirsti skirtingus metrus. Galime išgirsti kuo skiriasi 3/4 metras nuo 6/8 ir t.t.
Shazam
Programa muzikos indentifikavimui. Skambant dainai, kurios pavadinimą ir atlikėją norėtumėte sužinoti, paleidžiate programėlę. „Shazam“ įrašo muzikinį fragmentą ir siunčią jį į savo serverį. Ten randamas kūrinio atitikmuo ir vartotojui siunčiamas atsakymas su kūrinio pavadinimu, atlikėjo vardu, albumu, diskografija, nuoroda į „YouTube“.
ClassDojo
Jei naudojatės https://www.classdojo.com/lt-lt/, tuomet jums pravers ir ši "ClassDojo" programėlė. Mokiniams skiriamus taškus galite valdyti nuotoliniu būdu. Puiki motyvacinė priemonė. Programa leidžia mokytojui skirti tiek teigiamus, tiek neigiamus įvertinimus. Mokiniai renka taškus. Įvertinimus patogu skirti tiek interaktyvioje lentoje, tiek kompiuteriu, tiek ir išmaniajame telefone (kaip nuotolinio valdymo pulte). Galima informacija dalintis su tėveliais. tai puiki platforma dalintis klasės gyvenimo akimirkomis.
Plickers
Programėlės „Plickers“ pagalba galima vertinti mokinių žinias, galima atlikinėti apklausas. Mokiniai gauna korteles su skirtingais kodais, kurias reikia atsispausdinti iš plickers svetainės: https://get.plickers.com/. Vėliau telefonu ar planšetiniu kompiuteriu reikia nuskenuoti korteles ir rezultatus matome akimirksniu.
Jei vis dar nesinaudojate "Plickers", bet norėtumėte, galite pasinaudoti mano kurtu mokomuoju filmuku:
CamScanner
Reikia nuskenuoti dokumentą, o po ranka nėra skenerio? Įsidiekite „CamScanner“. Programėlė paverčia jūsų išmanųjį telefoną į skenerį.